Select Page

Adolf Hitler spełnia standardy Facebooka

Adolf Hitler spełnia standardy Facebooka

Od tygodnia internet rozgrzewa sprawa  usuwania przez Faceboook kont patriotycznych czy o treściach narodowych. W ostatnich dwóch dniach z tych powodów zostały zablokowane konta redaktora naczelnego Super  Expressu Sławomira Jastrzębowskiego oraz posła Kukiz15 Marka Jakubiaka.


Facebook tłumaczył to tym, jakoby w serwisie jest zablokowany symbol Falangi:

ale w przypadku plakatów promujących Marsz Niepodległości stało się tak ze względu na umieszczony na nich symbol Falangi, który jest zakazany na naszej platformie z powodu historycznych odniesień do mowy nienawiści

Symbol Falangi widnieje na oficjalnym proporcu Marynarki Wojennej RP

960px-naval_jack_of_poland-svg

 

 

 

 

 

 

 

List otwarty wystosował również vice-prezydent Facebooka, w liście między wierszami możemy przeczytać ze to korporacja z USA decyduje o tym czy JPII gwałcił małe dzieci czy nie.

całość tutaj: DoRzeczy

Facebook zablokował również strony Marszu Niepodległości czy Ruchu Narodowego, dlaczego? nie wiadomo, nie spełniają widocznie standardów strony społecznościowej Facebook.

Jak się jednak okazuje standardy regulaminu portalu spełnia nazistowski fanpage, Nazi Society (został zablokowany w dniu dzisiejszym)

dla testu zgłosiłem stronę w poniedziałek i oto jaka dostałem odpowiedź

 

Sprawą wolności słowa na facebook zajęła się Reduta Dobrego  Imienia która wystosowała oto takie oświadczenie:

Reduta Dobrego Imienia

Do dyskusji włączył się również doktor nauk prawnych Kamil Zaradkiwicz

Poseł Jakubiak również zapowiedział że nie zostawi tak tej sprawy i uruchomił swoich prawników. Sytuacja wydaje się rozwojowa i jest arcyciekawa dla obserwatorów, ponieważ zaistniał konflikt, być może prawny pomiędzy korporacją a państwem. Jest duże prawdopodobieństwo że ta sytuacja zostanie wykorzystana w kontekście podpisania lub nie, umowy  CETA przez polski parlament jak i TTIP w przyszłości. Na pewno  Facebook dał duże paliwo przeciwnikom tych  umów.

O autorze

Bogdan607

Polak, emigrant, wolny człowiek .