Select Page

Brawa dla odważnego Sędziego !!! xD

To że w sądownictwie jest źle – każdy wie. Ale dlaczego jest źle? Nikt nie zna odpowiedzi. Może dlatego, że unikanie odpowiedzialności przez funkcjonariuszy wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania zazwyczaj jest wykonywane przez tzw. sądy koleżeńskie, „zwierzchnik natrze uszu” żeby nie było że nie ma sprawiedliwości albo klasycznie odwracanie głowy i powtarzanie do porzygania mantry – nic się nie stało.

Polacy śpią w błogiej nieświadomości no przecież jeżeli urzędnik popełni przestępstwo, weźmie łapówkę to idzie siedzieć.

„Moje Drogie Owce Do Strzyżenia” – nic bardziej mylnego.

Trafił mi się dwa tygodnie temu bardzo odważna Pan Sędzia, który wreszcie mi wyjaśniła dlaczego urzędnik odpowiedzialności nie ponosi. Jest to tak proste, że aż niemożliwe. Otóż żeby urzędnik odpowiedzialność poniósł musi wyrządzić szkodę majątkową, i to nie „bele jaką” – bardzo znaczną szkodę majątkową. O ile znaczna szkoda majątkowa wyceniana jest przez kodeks karny obecnie na 200 000,00 zł to bardzo znaczna musi być przecież większa. Co więcej obicie pałą, szarpanie, czy też nawet wybicie zębów karalne nie będą bo sztuczna szczęka kosztuje znacznie mniej niż owe magiczne 200 000,00 zł.

Pozostaje jeszcze pytanie zasadnicze: kto z Nas posiada majątek, na którym można dokonać uszczerbku na ponad 200 000,00 zł ?

Tak więc proszę dokonać samodzielnie procesu analitycznego, co z nadużyciami władzy poniżej tej kwoty i proponuję… zabarykadować się w domu, nikogo nie wpuszczać a do listonosza z pismami urzędowymi rzucać kamieniami albo szczuć psem – dla swojego bezpieczeństwa, swojej rodziny i tego nędznego majątku poniżej kwoty 200 000,00 zł, bo tutaj „urzędaski” są bezkarne. Reszta (ta zarobiona) jest bezpieczna.

Abstrahując od powyższego w kodeksie karnym nic nie pisze na temat poprzeczki na poziomie bardzo znacznego uszczerbku majątkowego, jest to oddolna inicjatywa wymiaru sprawiedliwości… no ale kto im zabroni.

Ale wracając do tytułu tej notki. Brawo dla Pana Sędzego za szczerość i odwagę.

 

*) orzeczenie z orzełkiem i namiarami (żeby nie było że konfabuluję) załączam.

O autorze