Select Page

Brytyjska policja udaremniła zamach w londyńskim metrze

Brytyjska policja udaremniła zamach w londyńskim metrze

Jak donosi The Telegraph londyńska policja udaremniła podłożenie ładunku wybuchowego domowej roboty w londyńskim metrze.  Podejrzany 19 latek został ujęty na ulicy w dramatycznej akcji przy użycia paralizatora tuz po tym kiedy podłożył ładunek w pociągu metra tuż obok centrum O2. Na miejsce  przyjechała brygada saperska która dokonała kontrolowanego wybuchu na lini metra.

Ministerstwo obrony w komentarzu oświadczyło iż, podejrzany miał planować więcej takich akcji w przyszłości. Po aresztowaniu cała londyńska policja została postawiona w stan gotowości. Ministerstwo transportu odmówiło komentarza w tej sprawie.

Swiadkowie którzy byli blisko zdarzenia aresztowania opisali podejrzanego jako młodego azjatę z czarną brodą.

pracownik sklepu który widział moment aresztowania powiedział że:

„to był normalnie wyglądający człowiek który był zajęty swoimi sprawami, z pewnością miał azjatycka twarz i czarne włosy oraz brodę. W pewnym momencie od tyłu poszedł do  niego  policjant i obezwładnił go używając paralizatora, skoczył na niego i powalił na zieemię. sprawdził go  i wrzucił do policyjnego samochodu.”

Inny swiadek zdarzenia stwierdził ż całą akcje aresztowania przeprowadziło 5 uzbrojonych policjantów ze służb specjalnych.

Eksperci twierdzą  iż moze to byc pierwsza z planowanych przez IS  akcji terrorystycznych na terenie UK w rewanżu za wspieranie ofensywy na Mosul.

19 latkowi zostanie przedstawiony zarzut o terroryzm.

O autorze

Bogdan607

Polak, emigrant, wolny człowiek .