Select Page

„Montaż” czyli wojna informacyjna

„Montaż” czyli wojna informacyjna

Jak rosyjskie służby próbują rozegrać  polskie służby wykorzystując techniki dezinformacji? Misiewicz jest najlepszym przykładem

Wygląda to  tak:

Zakładamy fejkowy fanpage Bartłomieja Misiewicza na facebook z którego publikujemy informacje nieprawdziwe ocierające się o absurd w jednym celu –  zdyskredytowanie  rzecznika MON, robimy zrzut ekranu, po czym kasujemy tę informacje, ale jak wiadomo, „internety nie płoną””

Daną informacje publikujemy na „niezależnych portalach”

http://dziennik-polityczny.com.salon24.pl/752852,bartlomiej-misiewicz-ostro-o-gen-waldemarze-skrzypczaku-byl-skazony-genetycznie

najlepiej ze zrzutem, później pojawia się screen shot na sok z buraka, kiedy jest już wzmożenie wchodzi okopress, tuba propagandowa KOD i publikuje swój materiał.

Aby uwiarygodnić fejkową informację na fejkowym koncie, na tym samym fejkowym koncie pojawia się sprostowanie, proste? proste.

 

 

 

 

 

 

 

 

Uwiarygadnianie w ten sposób dezinformacji to techniki operacyjne rosyjskich służb o których możemy przeczytać chociażby w książce „Montaż” Vladimira Volkoffa, polecam.

Obecnie w sieci każdą informację trzeb a sprawdzać minimum w dwóch innych źródłach ponieważ za przyjęte jest że jeżeli duża gazeta lub agencja poda nieprawdziwą informację to uznana jest ona  za wiarygodną, duża agencja wtedy staje się wiarygodnym źródłem.

Atak na Misiewicza nie jest przypadkowy, zbiegł się on w czasie kiedy minister Macierewicz buduje obronę terytorialną, dozbraja i odbudowuje armie, w Polsce pojawiły się wojska amerykańskie, to Macierewicz jest celem a Misiewicz tylko jednym ze środków do zniszczenia tego celu.

fanpage Misiewicza zdjęcie nr1, oraz jego własne konto zdjęcie nr2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druga możliwość jest oczywiście taka że fanpage jest prawdziwy a nieprawdziwy jest wpis który notabene zauważyli, „zanim został usuniety”, tylko ludzie nieprzychylni rzecznikowi MON

a taki wpis robi się tak

 

 

 

 

 

 

 

 

Jest duże prawdopodobieństwo że ten screen shot pojawi się dziś na sok z buraka.

O autorze

Bogdan607

Polak, emigrant, wolny człowiek .