Select Page

O Konstytucji dla Przedsiębiorców Mateusza Morawieckiego.

O Konstytucji dla Przedsiębiorców Mateusza Morawieckiego.

O Konstytucji dla Przedsiębiorców Mateusza Morawieckiego.

Fajna jest. Teraz na pewno będzie super i gospodarka ruszy a Polacy będą bogaci .

Taki casus. Kilka lat temu występowałem o zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej do urzędu wojewódzkiego. Na uzyskanie decyzji według Ustawy o Swobodzie Działalności Gospodarczej urzędnik ma miesiąc, w trudnym przypadku dwa miesiące.

Tak więc odczekałem miesiąc kazali czekać drugi, odczekałem po czym się dowiedziałem że w dwa też nie da rady. Złożyłem zażalenie na tą decyzję a w zasadzie skargę na bezczynność urzędniczą. Myślałem, że sprawa trafi do sądu to jakoś by może poszło, no ale oddali sprawę do Kolegium Odwoławczego i umarła. Dopiero po wydaniu decyzji przez to Kolegium gdzie orzekają koledzy urzędnicy mógłbym sprawę oddać do sądu administracyjnego gdzie też orzekają koledzy no ale sędziowie.

Interes umarł, a w zasadzie został poprowadzony przez znajomego urzędnika, tego samego który sprawę rozpoznawał, bo do wniosku musiałem dołączyć cały projekt technologiczny z badaniami, co kosztowało mojego klienta kilkadziesiąt tysięcy złotych.

I tak to wygląda teraz. A będzie wyglądało jeszcze lepiej bo pewnie wszelkiego rodzaju patologiczne działania urzędników będzie „piętnował” Rzecznik Przedsiębiorców – poniekąd też urzędnik.

Dodam jeszcze, że każdy normalny człowiek wchodząc w spór drugim normalnym człowiekiem ma dwie instancje, za to wchodząc w spór urzędowy naliczyłem ich cztery. Życie można stracić.

Tak, więc gratuluję Panu Morawieckiemu znajomości realiów, szczerych chęci i dalszych sukcesów w wynajdywaniu etatów dla biurokratów.

O autorze