Select Page

Panie Ryśku Petru, na pocztę! Biegusiem!

Panie Ryśku Petru, na pocztę! Biegusiem!

Ryszard Petru to niewątpliwie wzór cnót wszelakich. Prawdziwy erudyta, miłośnik historii i mistrz logicznego myślenia. A zalet tych z pewnością jest dużo więcej. Z pewnością możemy do nich doliczyć prawdomówność. Pozwolę sobie tylko napomknąć o słynnym wyjeździe na Sylwestra i legendarnym już stwierdzeniu „wszyscy wszystko wiedzą”.

Rzućmy zatem okiem na działalność polityczną pana Ryszarda. Przypomnijmy sobie jego wypowiedzi sprzed miesiąca z hakiem:

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-petru-bedzie-wniosek-do-tk-ws-budzetu-schetyna-nie-widze-sen,nId,2336646

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/540017,ryszard-petru-nowoczesna-sejm-wniosek-do-tk-budzet-pis-po.html

Towarzysz Stalin mawiał ponoć „zaufanie dobre ale kontrola lepsza”. Cóż zatem zrobi w takiej sytuacji taki gryziklawiaturek-niedowiarek jak ja? Napisze do trybunału Konstytucyjnego czy polecony z wnioskiem o zbadaniem wniosku o legalność budżetu (kto pamięta jeszcze tag #LegalnyBudżet?) dotarł? Bo może na poczcie zaginął, albo jakiś nieufny mąż kolejnej posłanki celowo go nie wysłał z zemsty nad ryśkowymi amorami?  Cóż zatem dostaję w odpowiedzi od Pani z biura Rzecznika Trybunału Konstytucyjnego? Pozwolę sobie zacytować:

 

Szanowny Panie,

odpowiadając na wniosek z 16 lutego 2017 r., który wpłynął do Biura Trybunału Konstytucyjnego 
drogą elektroniczną, uprzejmie informuję:

Według danych na dzień udzielania odpowiedzi na poniższy wniosek, do Trybunału Konstytucyjnego 
nie wpłynął żaden wniosek, który dotyczyłby ustawy budżetowej na rok 2017. 

z poważaniem
Grażyna Leśniak
Zespół Prasy i Informacji 
Biura Trybunału Konstytucyjnego 

 

Cóż to może oznaczać? Panie Ryszardzie, biegiem na pocztę! Trzeba wyjaśnić sprawę zagubionej przesyłki. No bo na pewno Pan wysłał, prawda? Na przyszłość polecam wszystko robić samemu – nikomu już nie można ufać – albo przelew schrzanią albo listu nie wyślą.

O autorze