Select Page

Patologia sądów III RP

Patologia sądów III RP

via John

Po ukończeniu studiów na AE w Poznaniu (w grudniu 1977) Wojciech Piątkowski, jak na resortowe dziecko przystało, wstąpił w szeregi SB.  Piątkowski (teraz funkcjonujący pod operacyjnym nazwiskiem Hutny) został przyjęty do służby na etacie niejawnym Departamentu I MSW.

 „Postawę swą identyfikuje z polityką partii dążąc na naszym odcinku do realizacji celów nakreślonych przez PZPR” – czytamy w opinii.

W latach 1982-1987 Piątkowski/Hutny był (pod przykryciem) oficerem operacyjnym komunistycznego wywiadu w ambasadzie PRL w Waszyngtonie. Wojciech Piątkowski/Hutny przeszedł gładko do „wolnej Polski” i rozpoczął karierę jako dyrektor Departamentu Polityki Bezpieczeństwa MSZ. A teraz cudo. Wojciech Piątkowski/Hutny złożył oświadczenie lustracyjne. Napisał, że nie ma nic wspólnego ze służbami. I wtedy… 8.04.2012 SO Warszawa Praga uznał, że Wojciech Piątkowski, kapitan Departamentu I MSW PRL, złożył PRAWDZIWE oświadczenie lustracyjne. 11.07.2012 wyrok ten potwierdził Sąd Apelacyjny (Zbigniew Kapiński przewodniczący, Małgorzata Mojkowska sprawozdawca).

Przypomnijmy, bo może nie dość wyraźnie to zaznaczyłem. Czlowiek z obrazka nie ma nic wspólnego ze służbami PRL – uznały dwa sądy III RP

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło archiwum IPN

tymczasem w MSZ ministra Waszczykowskiego

 

 

 

 

 

 

 

Wojciech Piątkowski wytoczył proces red. Dorocie Kani i red. Wojciech Mucha którzy napisali, że jest kłamcą lustracyjnym. Wygrał.

Autor okładki Marta Smolańska

O autorze

Bogdan607

Polak, emigrant, wolny człowiek .