Select Page

Szranki z Naczelnym – część I

Szranki z Naczelnym – część I

Na Twitterze posprzeczałem się z Naczelnym (i nie tylko zresztą) o zachowanie pana Witolda Tumanowicza, który to raczył udzielić wywiadu panu Kuźniarowi (tak, temu śmiesznemu od zwrotów i kanapek z jajkiem w samolocie). No skandal, bo tam w tym Onecie (“Zło-necie” jak to kiedyś pisywali na forum “Frondy”) tam sami lewacy siedzą. Ii oni tam mają swoje lewackie myślenie a więc są be i nie powinno się im ręki podawać. A najlepiej omijać z daleka. I jak tak można? I skandal! I nie do wiary! Larum panie!

Może dajmy sobie na wstrzymanie i skupmy się na merytoryce. Albo lepiej – zabawmy się w zabawę historyczną. Czy gdyby dziś nie było Polski a panowali dalej zaborcy, to czy wówczas współczesny Dmowski odmówił udzielania wywiadów telewizji rosyjskiej a Korfanty niemieckiej? Czy raczej wykorzystałby je jako element transmisyjny dla swoich ideałów? Czy graliby w tą grę ponieważ taką byśmy wówczas mieli rzeczywistość? No, który patriota-maksymalista odpowie?

Śmieszą mnie wypowiedzi ludzi, którzy nie akceptują rzeczywistości. A jest ona taka jaka jest. Narodowcy nie mają praktycznie swoich mediów (nie licząc działalności internetowej i kwartalnika “Magma Polonia”). W jaki sposób mają dotrzeć do ludzi? Nawet do tej grupy uwięzionej w medialnym matriksie po to by choć kilku “obudzić” podsuwając pigułkę do wyboru (tu oczywiście nawiązuje do sceny ze słynnego filmu)? Oczekiwałbym odpowiedzi od patriotów-maksymalistów (to z kolei nawiązanie do hasła “zwycięstwo albo śmierć” które w historii Polski zapisało się tragicznie).

Czy pan Tumanowicz nadaje się do wysłania na odcinek medialny? Nie mam pojęcia. Od tego są medialni spece, którzy w razie czego mogą też doradzić jak eliminować niedociągnięcia. Andrzej Zybertowicz chadza do Tok FM i chyba nikt nie robi jemu z tego powodu żadnych przytyków. Zatem panowie maksymaliści – więcej zimnej wody. Na głowę.

O autorze